Op deze eerste dag leg je het fundament voor jouw leiderschap: hoe beter je jezelf kent, hoe bewuster je keuzes kunt maken in de manier waarop je leidinggeeft. Je gaat op een buitenlocatie actief aan de slag met leiderschapsopdrachten. Daarnaast krijg je inzicht in jouw kwaliteiten, ontwikkelpunten en natuurlijke manier van leidinggeven.
De eerste stap in leidinggeven
Misschien krijg je binnenkort een leidinggevende rol of ben je net gestart en merk je dat leidinggeven iets anders vraagt dan je had verwacht. Je bent goed in je vak, maar nu wordt er ook iets anders van je gevraagd: mensen meenemen, richting geven, gesprekken voeren en keuzes maken.
Dat roept vragen op. Hoe zorg je dat mensen je serieus nemen? Hoe geef je feedback? Hoe ga je om met verschillende verwachtingen? En hoe geef je leiding op een manier die bij jou past?
In Leren Leiden ontdek je wat leidinggeven van je vraagt en hoe jij daar invulling aan wilt geven. Daarbij onderzoek je niet alleen wat je doet als leidinggevende, maar vooral wie jij bent als persoon. Welke kwaliteiten neem je van nature mee? Welke overtuigingen en patronen helpen je vooruit en welke kunnen je juist belemmeren? Door jezelf beter te leren kennen, ontwikkel je een manier van leidinggeven die past bij wie jij bent.
Je hoeft daarbij niet direct alle antwoorden te hebben. Juist door te oefenen, te ervaren en nieuwe dingen uit te proberen krijg je meer inzicht in jezelf en in wat werkt voor jou.
Ontdek hoe jij leidinggeeft
Er bestaat geen perfecte leidinggevende. Iedereen geeft op een andere manier leiding en ontwikkelt daarin zijn eigen aanpak.
In deze training onderzoek je wat jouw sterke punten zijn, waar je nog in wilt groeien en wat je nodig hebt om met vertrouwen leiding te geven. Je krijgt praktische handvatten voor situaties die veel beginnende leidinggevenden tegenkomen en ontdekt hoe je daarin jouw eigen weg vindt. Hoe beter je jezelf kent, hoe bewuster je keuzes kunt maken in je leiderschap. Zo ontwikkel je een manier van leidinggeven die past bij wie jij bent.
Of je nu nog aan het onderzoeken bent of leidinggeven iets voor jou is, of al bent gestart en meer houvast zoekt: de training helpt je om met meer vertrouwen en bewustzijn invulling te geven aan jouw rol.
Leren door te doen
Leidinggeven leer je vooral door het te doen. Daarom staat ervaren centraal in deze training.
Je oefent met situaties die je als leidinggevende kunt tegenkomen, gaat aan de slag met praktische opdrachten en leert van ervaren leidinggevenden uit de praktijk. Tijdens een managementgame ervaar je hoe het is om leiding te geven in verschillende situaties en ontdek je wat goed werkt voor jou.
In deze ervaringen ontdek je niet alleen hoe je handelt als leidinggevende, maar ook wat dat zegt over jou als persoon. Je ervaart welke kwaliteiten je vanzelf inzet, waar je op terugvalt als het spannend wordt en wat jij nodig hebt om effectief leiding te geven.
Ook leer je veel van andere deelnemers. Door ervaringen uit te wisselen, feedback te geven en te ontvangen en samen te reflecteren op praktijksituaties, krijg je meer inzicht in jouw manier van leidinggeven.
Wat kan deze training opleveren?
Na deze training heb je een beter beeld van wat leidinggeven van je vraagt en hoe jij daar invulling aan wilt geven.
- Je weet beter of leidinggeven bij jou past
- Je hebt meer inzicht in jezelf als persoon en als leider
- Je hebt inzicht in welke patronen en overtuigingen invloed hebben op jouw leiderschap
- Je voelt meer vertrouwen in het aansturen en meenemen van anderen
- Je hebt geoefend met situaties die je als leidinggevende in de praktijk tegenkomt
- Je hebt handvatten om op jouw manier leiding te geven
Verschil BaakBoost en reguliere training
Bij zowel een reguliere training als een BaakBoost staat jouw leervraag centraal, maar de aanpak verschilt. Een reguliere training is een diepgaand traject met meerdere modules, waarbij je tussen de modules door de tijd krijgt om inzichten toe te passen en te verankeren. Een BaakBoost is daarentegen is een intensieve maar compacte variant van de training waar je in korte tijd nieuwe perspectieven en direct toepasbare inzichten opdoet.
Prima training om te onderzoeken of leidinggeven iets voor je is en hoe je je daarin verder wilt ontwikkelen.
Iets voor mij?
Deze training is voor professionals die aan het begin staan van hun ontwikkeling als leidinggevende.
- Je wilt ontdekken of leidinggeven bij jou past
- Je krijgt binnenkort een leidinggevende rol en wilt je voorbereiden
- Je bent net gestart als leidinggevende en zoekt meer houvast
- Je hebt maximaal één jaar ervaring met leidinggeven
- Je staat open voor zelfreflectie en wilt ontdekken wat jou helpt én belemmert in jouw ontwikkeling als leidinggevende
Plan een vrijblijvend adviesgesprek met een van onze opleidingsadviseurs. Samen kijken we naar jouw situatie en helpen we je de beste keuze te maken.
Programma
BaakBoost is een intensieve en compacte variant van de reguliere training. In slechts vier dagen werk je gericht aan jouw persoonlijke leervraag. Je volgt het programma in je eigen leergroep, maar komt tegelijkertijd samen met deelnemers uit andere BaakBoost trainingen die in dezelfde week plaatsvinden. Juist in die ontmoetingen ontstaan nieuwe inzichten, waardevolle gesprekken en onverwachte perspectieven.
Naast het inhoudelijke trainingsprogramma is er volop ruimte voor inspiratie, energie en ontspanning. Start je dag met een vitale check-in en kies uit activiteiten zoals yoga, bootcamp, schermen of zelfs een ijsbad. In de avond creëren we momenten van verbinding en reflectie, met onder andere een inspiratieavond en een feestavond.
Wie ben ik als leider?
- Krijg inzicht in jouw kwaliteiten, patronen en overtuigingen
- Ervaar in praktijkgerichte opdrachten hoe jij leidinggeeft
- Ontvang feedback op jouw aanpak als leidinggevende
- Leer van de ervaringen van andere deelnemers
Jouw visie op leiderschap
Iedere leidinggevende geeft op een andere manier leiding. Op deze dag onderzoek je wat voor jou belangrijk is in leidinggeven en ontwikkel je een eerste visie op leiderschap. Tijdens intervisie breng je een persoonlijk vraagstuk in en leer je van de ervaringen van anderen.
- Onderzoek wat voor jou belangrijk is in leiderschap
- Ontwikkel een eerste visie op leiderschap
- Reflecteer op een persoonlijk vraagstuk tijdens intervisie
- Bouw aan leiderschap dat past bij wie jij bent
Leidinggeven in de praktijk
Op deze dag ga je actief aan de slag met jouw persoonlijke leerdoel. Tijdens een realistische managementgame oefen je met gesprekken die je in de praktijk kunt tegenkomen. Je ervaart hoe jij handelt in verschillende situaties en krijgt direct feedback op jouw aanpak.
- Oefen met realistische leiderschapssituaties
- Werk aan jouw persoonlijke leerdoel in verschillende gesprekken
- Ontvang feedback op hoe je handelt in gesprekken
- Experimenteer met nieuw gedrag
- Ontdek hoe je jouw kwaliteiten bewuster kunt inzetten
De vertaalslag naar de praktijk
Op de laatste dag verbind je alles wat je hebt geleerd aan jouw dagelijkse praktijk. Je gaat in gesprek met ervaren leidinggevenden over de uitdagingen die zij zijn tegengekomen en krijgt de ruimte om hen te bevragen over vraagstukken uit jouw eigen praktijk.
- Vertaal inzichten naar jouw dagelijkse praktijk
- Ga in gesprek met ervaren leidinggevenden
- Leer van de ervaringen van anderen
- Reflecteer op jouw ontwikkeling als leidinggevende
- Formuleer concrete acties voor de periode na de training
Bekijk ook de reguliere training
De reguliere training biedt meer ruimte om te onderzoeken, te oefenen en de verandering echt te verankeren in je dagelijkse praktijk. Het is een diepgaand traject dat bestaat uit verschillende modules van één of meerdere dag(en). Tussen de modules door is er tijd om nieuwe inzichten toe te passen, te laten bezinken en verder te versterken.
Startdata
2026
24 augustus
Locatie
Driebergen-Rijsenburg
Beschikbaarheid
Nog 2 plaatsen
| BaakBoost - Driebergen | |
|---|---|
| 24 augustus | 09:00 - 22:00 |
| 25 augustus | 09:45 - 22:00 |
| 26 augustus | 09:45 - 22:00 |
| 27 augustus | 09:45 - 17:00 |
19 oktober
Locatie
Driebergen-Rijsenburg
Beschikbaarheid
Beschikbaar
| BaakBoost - Driebergen | |
|---|---|
| 19 oktober | 09:00 - 22:00 |
| 20 oktober | 09:45 - 22:00 |
| 21 oktober | 09:45 - 22:00 |
| 22 oktober | 09:45 - 17:00 |
2027
4 januari
Locatie
Driebergen-Rijsenburg
Beschikbaarheid
Beschikbaar
| BaakBoost - Driebergen | |
|---|---|
| 4 januari | 09:00 - 22:00 |
| 5 januari | 09:45 - 22:00 |
| 6 januari | 09:45 - 22:00 |
| 7 januari | 09:45 - 17:00 |
22 februari
Locatie
Driebergen-Rijsenburg
Beschikbaarheid
Beschikbaar
| BaakBoost - Driebergen | |
|---|---|
| 22 februari | 09:00 - 22:00 |
| 23 februari | 09:45 - 22:00 |
| 24 februari | 09:45 - 22:00 |
| 25 februari | 09:45 - 17:00 |
19 april
Locatie
Driebergen-Rijsenburg
Beschikbaarheid
Beschikbaar
| BaakBoost - Driebergen | |
|---|---|
| 19 april | 09:00 - 22:00 |
| 20 april | 09:45 - 22:00 |
| 21 april | 09:45 - 22:00 |
| 22 april | 09:45 - 17:00 |
Er zijn geen data gevonden voor deze filters. Pas de filters aan en probeer het opnieuw.
Brochure & offerte
Trainers & coördinatie
Onze ervaren trainers dagen je uit om meer uit jezelf te halen. Bij onze programmacoördinatoren kan je terecht voor alle informatie en praktische vragen omtrent de training.
Locaties
Wij zien de plek waar je leert niet slechts als een locatie, maar als een essentieel onderdeel van de training. Daarom train je bij ons op bijzondere plekken. Midden in het bos in Driebergen of aan zee in Noordwijk.
Onze locaties zijn plekken waar de rust is om even stil te staan, maar waar tegelijkertijd van alles gebeurt en je wordt gestimuleerd om nieuwe, verrassende perspectieven te zien. We bieden een totaalbeleving waar je de ruimte krijgt om te leren en te ontwikkelen.
Blijven overnachten tijdens de training is niet alleen praktisch, maar geeft ook extra verdieping aan de trainingservaring. De trainingen hebben vaak een avondprogramma met aansluitend een diner. Door te overnachten hoef je je geen zorgen te maken over een late terugrit en ben je de volgende ochtend uitgerust en op tijd voor het vervolg.
Daarnaast draagt een overnachting bij aan een intensievere trainingservaring. Door even weg te zijn uit de dagelijkse hectiek kun je je volledig focussen op de training. Het geeft ruimte om nieuwe inzichten rustig te laten bezinken en biedt gelegenheid om ervaringen te delen met de andere deelnemers in een informele setting.
Bij onze trainingen adviseren wij je om te blijven overnachten. We vertellen graag hoe dit precies werkt.
Je traint én overnacht op dezelfde locatie
Wanneer je een training boekt op onze locatie in Driebergen of Noordwijk, dan boek je niet bij een ‘gewone’ trainingslocatie. Onze locaties zijn ook volledig ingerichte hotels midden in de natuur. Dat betekent: je slaapt, traint én eet op één plek. Alles wordt verzorgd, zodat jij je volledig kunt richten op je ontwikkeling.
Je hoeft dus geen aparte hotelreservering te maken of te reizen tussen verschillende locaties. Alles gebeurt op één locatie.
Onze trainingen bestaan uit meerdere modules. Een module kan bestaan uit één of meerdere dagen. Duurt de module één dag? Dan is geen overnachting. Bestaat de module meerdere dagen? Dan overnacht je op onze locatie tijdens alle tussenliggende nachten.
Een paar voorbeelden:
- Is de module vier dagen (bijvoorbeeld maandag t/m donderdag), dan verblijf je bij ons drie nachten: van maandag op dinsdag, dinsdag op woensdag en woensdag op donderdag. Na afloop van dag 4 ga je weer naar huis.
- Is de module twee dagen (bijvoorbeeld dinsdag en woensdag), dan verblijf je één nacht: van dinsdag op woensdag.
Je kan bij het inschrijven voor de training aangeven of je ervoor kiest om te blijven overnachten.
Tijdens de training verblijf je op onze trainingslocatie in Noordwijk of Driebergen. Tijdens het verblijf maak je gebruik van een arrangement dat speciaal is samengesteld om je optimaal te ondersteunen bij de training. We vinden het belangrijk dat onze deelnemers goed en gezond eten, zodat ze de hele dag energiek blijven om te leren. We werken met verse, duurzame producten uit de omgeving.
Het arrangement bestaat uit een uitgebreid ontbijtbuffet. Voor de lunch en het diner serveren we
gerechten in een shared dining concept: kleine, smaakvolle gerechtjes om samen te delen. Daarnaast staan er de hele dag door koffie, thee en gezonde tussendoortjes voor je klaar.
De arrangementkosten worden bij het boeken van de training apart vermeld. Natuurlijk houden wij rekening met allergieën en wensen.
Zij gingen je voor
“Als je ambitie hebt om te Leiden, dan is de training van Bakboost Leren Leiden een aanrader om erachter te komen of het iets voor je is.”
Bob
“De training is met name waardevol om jezelf beter te leren kennen. Je wordt met je neus op de feiten gedrukt en krijgt inzicht in waar het in de praktijk soms misgaat, ook op momenten waarop je dat zelf lastig kunt herkennen.”
Celeste
“De training was een goede voorbereiding op mijn nieuwe rol als leidinggevende. Ik ben me nu bewust van mijn eerste beweging in leiderschap, welke impact mijn stijl heeft op anderen en waar ik me in kan ontwikkelen. ”
Geeke
Organisatieadviseur, vanaf februari waarnemend MT-lid leerling - en onderwijszaken
Veelgestelde vragen
De meest gestelde vragen en antwoorden over onze trainingen.
Staat jouw vraag hier niet bij? Bekijk alle veelgestelde vragen of bel naar 0343-556369.
Bij zowel een reguliere training als een BaakBoost staat jouw leervraag centraal, maar de aanpak verschilt. Een reguliere training is een diepgaand traject met meerdere modules, waarbij je tussen de sessies door de tijd krijgt om inzichten toe te passen en te verankeren. Een BaakBoost is daarentegen is een intensieve, high impact variant van de training waar je in korte tijd nieuwe perspectieven en direct toepasbare inzichten opdoet.
Bij BaakBoost start je de dag met een zogenaamde vitale check-in waarbij je kan kiezen uit verschillende sportactiviteiten om energiek aan de dag te beginnen. Je kan meedoen aan yoga, schermen, een bootcamp of kiezen voor een ijsbad. Het is uiteraard niet verplicht om mee te doen aan een van de activiteiten.
In de ochtend kun je genieten van een uitgebreid buffet met een ruime keuze aan verse, biologische streekproducten. Voor de lunch en het diner serveren we gerechten in een shared dining concept: kleine, smaakvolle gerechtjes om samen te delen. Op de derde avond is er geen traditioneel diner, maar een barbecue, gevolgd door een feestavond.