artikel
Leestijd 64 minuten

De Staat van Leiderschap 2023


Hoe creëer je als leider verbinding in een tijd waarin tegenstellingen steeds groter lijken? Polarisatie, zowel sociaal als politiek, neemt toe. In plaats van naar elkaar te luisteren, trekken groepen zich terug in hun eigen gelijk. Maar juist in zulke tijden is leiderschap dat verbindt van essentieel belang. Tijdens de derde editie van De Staat van Leiderschap stonden we stil bij de vraag: hoe zorg je als leider voor echte verbinding te midden van verdeeldheid?

Net als voorgaande jaren staken we met De Staat van Leiderschap de peilstok in de wereld van nu. In samenwerking met werkgeversorganisatie VNO-NCW en onder leiding van talkshow host Patrick Nederkoorn gingen we het gesprek aan met leiders die tegenstellingen niet uit de weg gaan, maar die verschillen juist omarmen en op een positieve manier gebruiken. Leiders die laten inzien dat je – ondanks de verschillen – vaak meer gemeen hebt dan je denkt.

Tijdens deze editie spraken we met:

  • Sandra Molenaar, Algemeen Directeur van de Consumentenbond
  • Jacqueline Smit, Hoofd Sport a.i. bij de NOS
  • Florian Brunsting, General Manager van Getir en Gorillas
  • Shervin Nekuee, organisatiesocioloog

Zoals bij elke editie zorgden Prof. Dr. Janka Stoker en Prof. Dr. Harry Garretsen van In the LEAD (Rijksuniversiteit Groningen) voor de wetenschappelijke reflectie op het thema, met inzichten uit onderzoek naar leiderschap in complexe tijden.

 De aflevering is hieronder in zijn geheel terug te kijken.

De Staat van Leiderschap 2023