Missie en visie
Er is iets dat we allemaal hebben, maar voor iedereen anders is: potentie. Het vermogen om iets in beweging te brengen. Iets te veranderen. Een verschil te maken. Klein of groot.
Bij de Baak geloven we dat iedereen boordevol potentie zit, dat soms nog deels verborgen ligt. Daarom geven wij jou de aandacht en de ruimte het te (her)ontdekken. En dat doen we al sinds 1947.
De trainingen hier zijn een cadeautje voor jezelf. Vakkundig trainers en alle ruimte om je volledig te focussen op je leerproces.
Tijdens onze trainingen dagen we je steeds weer uit om anders naar jezelf en je talenten te kijken. En met onze evenementen, artikelen en podcasts verruimen we je kijk op (persoonlijk) leiderschap. Want wie helemaal zichzelf durft te zijn, kan verandering teweeg brengen. En dat is vandaag misschien wel belangrijker dan ooit.
Leiderschap vandaag de dag vraagt niet om langere functietitels of vollere agenda’s. Het vraagt om mensen. Mensen zoals jij—of je nou aan het begin van je carrière staat, of zoekt naar de volgende stap die het beste bij jou past. Bij de Baak geven we jou de ruimte om te durven ontdekken wat er in je zit.
Geschiedenis
In 1947 ontstonden de eerste activiteiten van de Baak. In de decennia die daarop volgen, is er ontzettend veel veranderd. Niet alleen op het gebied van leiderschap en persoonlijke ontwikkeling, maar ook in organisaties en in de maatschappij. Ook onze organisatie heeft in al die jaren flink wat veranderingen doorgemaakt. Toch is de grondgedachte al vanaf de oprichting onveranderd en nog steeds de basis van alles wat wij doen.
1947: Oprichting
De Baak is ontstaan uit het Centraal Sociaal Werkgevers Verbond met idee om het beter én anders te willen doen dan voor de oorlog.
1957: Locatie Noordwijk
Oprichter Charles Maitland hecht veel waarde aan een bijzondere leeromgeving, die wordt gevoed door elementen uit de kunst, cultuur en natuur. Met dat idee kocht hij het toenmalige Hotel Astrid in Noordwijk.
1968: Gedachtegoed
Het doel van de Baak was tweeledig: 1) de ondernemer behulpzaam zijn bij het tijdig inspelen op snelle en ingrijpende veranderingen en 2) de ondernemer en hun naaste medewerkers faciliteiten aan reiken die nuttig zijn voor hun verdere persoonlijke groei.
1972: Ik en de Anderen
Ik en de Anderen startte in 1972 en is hiermee een van de oudste, nog bestaande trainingen van de Baak.
1980: Incompany
De belangstelling voor onze trainingen vanuit diverse organisatielagen groeide, waardoor incompany een belangrijk onderdeel van de Baak werd.
2001: tweede locatie in Driebergen
We kopen het Landgoed de Horst in Driebergen. Natuur, cultuur en kunst vormen hier samen een inspirerende leerlocatie.
Heden
We blijven vernieuwen en inspelen op trends in leiderschap en persoonlijke ontwikkeling, met een sterke basis in het gedachtegoed van oprichter Charles Maitland.
Onze locaties

Meer over de Baak
Certificering
